Indie v odvetě zvyšuje cla na americké zboží
17.06.2019 | E15 on line
Indie zavede vyšší cla na 28 amerických produktů, včetně mandlí, jablek a vlašských ořechů. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na oznámení na indickém vládním webu. Nová cla začnou platit od neděle.
Indie se připravovala zvýšit cla jako odpověď na rozhodnutí Washingtonu připravit ji o klíčová obchodní zvýhodnění.
Dillí se již před rokem chystalo zvýšit cla na americké zboží až o 120 procent v reakci na odmítnutí Washingtonu udělit Indii výjimku z vyšších cel na dovoz oceli a hliníku. Ale indická vláda zavedení odvetných cel opakovaně odkládala vzhledem k pokračujícím jednáním o obchodu mezi oběma státy, který loni dosáhl výše přibližně 142 miliard dolarů (asi 3,2 bilionu korun).
Autor: ČTK
Další články v kategorii Potravinářství
- Danone kupuje australskou MADE Group, chce posílit na trhu s proteinovými nápoji (23.06.2026)
- Capri-Sun dál bojuje za plastová brčka. Petice ale skončila fiaskem (22.06.2026)
- Konzervárna Alibona loni měla ztrátu 3,8 mil. Kč, tržby jí klesly na 165 mil. Kč (22.06.2026)
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Za kopeček i osm dolarů. Zmrzlina se v USA stává stále dražší pochoutkou (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)
- Olomoucký výrobce sportovní výživy Nutrend loni zvýšil tržby i zisk (19.06.2026)
- Evropské potraviny nejsou samozřejmost. Jejich kvalita něco stojí (19.06.2026)
- Vitamin C může hrát zásadní roli v neutralizaci uzenin (19.06.2026)
- Moravští vinaři získali na největší soutěži vín na světě 81 medailí (19.06.2026)

Tweet



