Novým náměstkem sekce pro ochranu přírody a krajiny se stal dosavadní ředitel Správy národního parku Podyjí
15.03.2010 | Ministerstvo životního prostředí
K dnešnímu dni se novým náměstkem ministra životního prostředí sekce pro ochranu přírody a krajiny stal dosavadní ředitel Správy národního parku Podyjí Ing. Tomáš Rothröckl. Na vlastní žádost odchází z funkce náměstek ministra RNDr. František Pelc, který bude nadále v resortu pracovat jako ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny, odkud v září 2007 do funkce náměstka ministra přišel.
„Mám zájem, aby kontinuita práce v této sekci byla v rámci resortu zachována a proto jsem si vybral do funkce svého náměstka Ing. Tomáše Rothröckla, s jehož prací ve vedení NP Podyjí jsem dlouhodobě spokojený,“ říká k výměně náměstků ministr Jan Dusík. „Jsem rád, že František Pelc zůstává ve funkci ředitele AOPK, a resort tak nepřijde o jeho zkušenosti v oblasti ochrany přírody, kterých si mimořádně vážím, stejně tak jako osobnosti Františka Pelce.“
Bývalý náměstek František Pelc ke svému působení na ministerstvu podotýká : „Odcházím na vlastní žádost s pocitem, že jsem svá předsevzetí naplnil. Povedlo se mi dokončit a prosadit novelu zákona 114/92 o ochraně přírody a krajiny, optimalizovat Národní program ochrany přírody a krajiny, prosadit seznam Evropsky významných lokalit NATURA 2000 ve vládě a zahájit projekt na vyhlášení několika nových chráněných území – NP Křivoklátsko, CHKO Kokořínsko a CHKO Soutok. Pro mého nástupce zůstávají k prosazení novely některých zákonů zaseknuté ve sněmovně – zákon o ochraně zemědělského půdního fondu a horní zákon. To je výzva do začátku jeho působení na úřadě.“
Tomáš Rothröckl říká : „Na těsnější spolupráci s vedením resortu životního prostředí se těším a vítám možnost širšího působení v ochraně přírody v rámci celé České republiky. Práci zanechanou Františkem Pelcem beru jako svoji osobní výzvu a budu s kolegy velice rád pokračovat v daném trendu.“
Dosavadní ředitel AOPK RNDr. František Pojer zůstává v Agentuře ve vedení útvaru dozoru nad národními přírodními rezervacemi, řízením Správy národního parku Podyjí je dočasně pověřen náměstek ředitele a vedoucí odboru péče o les Ing. Petr Vančura.
Další články v kategorii Ekologie
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)
- Ministerstvo životního prostředí vydalo všechna jednotná enviromentální stanoviska pro stavbu Vodního díla Nové Heřminovy (23.06.2026)
- Benátská populace plameňáků nachází útočiště v zotavujících se mokřadech (22.06.2026)
- Kjódó: Japonští vědci přeměnili vyhozené nudle udon na rozložitelný biopapír (22.06.2026)
- Lidé v Sušici vyhlásili boj invazní netýkavce, budou ji vytrhávat u Otavy (19.06.2026)
- Letošní Den boje proti suchu a rozšiřování pouští připomíná význam pastvin i potřebu zadržovat vodu v krajině (19.06.2026)
- Ekologové připravují stínový Národní plán na obnovu přírody (18.06.2026)
- Jezdci.cz: Klempíř zrušil vyjmutí pastvin z ochrany v kauze Hřebčína Napajedla (17.06.2026)
- Vědci v Polsku zřejmě poprvé zachytili na videozáznam, jak vlci útočí na zubry (17.06.2026)
- Lidé ji fotí, ochranáři proklínají. Co je zač lupina, která dobývá Česko (17.06.2026)

Tweet



