Maďarsko, Rumunsko a Ukrajina podepsaly dohodu o ekologii
17.03.2000 | Lidové noviny
Madarsko, Rumunsko a Ukrajina podepsaly dohodu o ekologii
BUDAPEŠT/SYDNEY - Predstavitelé Madarska, Ukrajiny a Rumunska vcera podepsali protokol, jenž má napomoci pri prevenci úniku jedovatých látek do rek. Podle dohody podepsané v Debrecínu se každá ze trí zemí zavazuje sestavit seznam potenciálních hrozeb pro životní prostredí na svém území. V každé zemi budou ustaveny komise, které budou úzce spolupracovat s Mezinárodní komisí pro ochranu Dunaje a se speciálním týmem EU. Australský dulní koncern Esmeralda, jemuž je pripisována zodpovednost za znecištení Tisy kyanidem, v obave pred nároky na odškodné prohlásil, že je nesolventní, a nechal se prevést do konkursu.
ctk
Další články v kategorii
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)
- MENDELU podala odvolání proti výsledku hodnocení v segmentu vysokých škol a žádá opakované projednání (26.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 6. 2026 (26.06.2026)
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)

Tweet



