Půl miliónu lidí v Mongolsku hrozí nedostatek potravin
16.03.2000 | České noviny
Pul miliónu lidí v Mongolsku hrozí nedostatek potravin
TOKIO 16. brezna (CTK) - Nejtužší zima za posledních 30 let v Mongolsku zpusobila úhyn prinejmenším 1,58 miliónu kusu dobytka a v dusledku toho hrozí nedostatek potravin u zhruba pul miliónu z 2,4 miliónu obyvatel zeme. Informoval o tom dnes japonský list Sankei šimbun.
Podle deníku, který citoval mongolské cinitele, jen v oblasti zhruba 350 kilometru jihozápadne od hlavního mesta Ulánbátaru uhynulo kvuli nedostatku krmiva pres 430.000 kusu ovcí, koz a hovezího dobytka.
Mezinárodní výbor Cerveného kríže odhadl, že v Mongolsku uhynulo již více než šest procent dobytka a každý den pojdou další tisíce.
Další články v kategorii
- MENDELU podala odvolání proti výsledku hodnocení v segmentu vysokých škol a žádá opakované projednání (26.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 6. 2026 (26.06.2026)
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Autonomní systém pro záchranu srnčat při senoseči. (25.06.2026)

Tweet



