Bývalý šéf Coca - Coly dostane na odchodnou 18 milionů dolarů
07.03.2000 | Lidové noviny
LN 7.3.2000
Bývalý šéf Coca - Coly dostane na odchodnou 18 milionu dolaru
PRAHA Nejméne 17,8 milionu dolaru dostane jako dárek na rozloucenou bývalý šéf spolecnosti Coca-Cola Doug Ivester, který v únoru odstoupil ze své funkce. Nejvetší svetový výrobce nealkoholických nápoju se potýká s problémy a do vedení bylo nutné dosadit novou krev. V nejbližších trech letech však dostane Ivester každorocne 1,5 milionu dolaru plus další bonusy. Má to být jakási náplast za to, že souhlasil s tím, že príštích sedm let nepujde ke konkurenci. Navíc má v letech 2002 až 2007 dostávat plat jako konzultant rocne témer 700 tisíc dolaru. K rádnému duchodu mimo to obdrží od dubna 2002 ješte další prémii. Mesícne by melo na jeho úcet prijít prilepšení ve výši témer šedesáti tisíc dolaru.
bic
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 6. 2026 (26.06.2026)
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Autonomní systém pro záchranu srnčat při senoseči. (25.06.2026)
- Česká zemědělská univerzita v Praze podala odvolání (25.06.2026)

Tweet



