Nízkotučné mléko už ne
03.03.2000 | Zemědělec
Agrární deník (Agroweb) 3.3.2000
Nízkotučné mléko už ne
Na začátku března vypršela dvouměsíční "doba hájení", během níž se mlékárny měly přizpůsobit nové kategorizaci u konzumního mléka. Uložila jim to vyhláška ministerstva zemědělství, která nabyla účinnosti 13. prosince loňského roku.
Výrobek označený jako mléko plnotučné nebo selské musí podle této vyhlášky obsahovat nejméně 3,5 procenta tuku. Pod názvem mléko polotučné se chápe tekuté mléko o tučnosti 1,5 až 2 procenta. Kategorii odstředěné mléko spojuje vyhláška s obsahem tuku nejvýše 0,5 procenta.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 25. 6. 2026 (26.06.2026)
- Polsko plánuje zvýšit daň z alkoholu a cukru, potřebuje peníze pro zdravotnictví (25.06.2026)
- Odborníci a rybáři odlovili z rybníka v Kroměříži téměř 2700 invazních sumečků (25.06.2026)
- Výrobce potravin HERO Czech dostal od ÚOHS pokutu 2,28 milionu korun (25.06.2026)
- Martin Šebestyán: Můj cíl je změnit strukturu zemědělství, aby potravinová suverenita byla vyšší než 55 % (25.06.2026)
- Klan Tomanů přišel o dotace. Příběh byznysu rodiny ministra zemědělství je divoký (25.06.2026)
- Vzteklina se po letech vrací do Evropy. Ohniska se objevila i u českých sousedů (25.06.2026)
- Česká inspekce životního prostředí má nového ředitele, stal se jím Pavel Straka (25.06.2026)
- Autonomní systém pro záchranu srnčat při senoseči. (25.06.2026)
- Česká zemědělská univerzita v Praze podala odvolání (25.06.2026)

Tweet



