Indie opět zvyšuje cla na cukr
10.02.2000 | Colosseum
Colosseum (Agroveb) 10.2.2000
Indie opet zvyšuje cla na cukr
Indie pristoupila ke zvýšení importního cla na cukr ze 40 na 60 %. Naposledy zvýšila clo z 27,5 % na 40 % s platností od 30. prosince minulého roku, když import do konce zárí mezirocne vzrostl z 1 na 1,05 milionu tun.
Od ríjna 1998 jde již o páté zvýšení cla. Indická vláda jedná pod tlakem producentu cukru, když domácí cena v prosinci klesla na 13500 rupií ze srpnových 15350 rupií. Dovoz cukru v prvních trech týdnech ledna dosáhl 28 tisíc tun. Indické zásoby cukru k 30. zárí dosáhly 6,7 milionu tun. Indie je druhým nejvetším svetovým producentem cukru po Brazílii, v minulém roce koncícím posledního zárí vyprodukovala 15,5 milionu tun a letos ocekává 16 milionu tun. Toto opatrení se výrazne dotkne pákistánských producentu, další zeme, které budou postiženy, jsou Brazílie, Francie, Mexiko a Thajsko. Napríklad z Brazílie pocházelo plných 10 % dovozu.
Další články v kategorii
- Nové požadavky na kontrolu Listeria monocytogenes (25.06.2026)
- Vojtěch podpořil regulaci prodeje energetických nápojů dětem, vzniká návrh (25.06.2026)
- Souhrn událostí uplynulého dne 24. 6. 2026 (25.06.2026)
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



