Při domácím pálení hrozí lidem následky
01.02.2000 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 1.2.2000
Při domácím pálení hrozí lidem následky
Zlínský kraj - Policisté varují, že při domácím nelegálním pálení slivovice lidé riskují nejen trestní stíhání, ale také vážné zdravotní následky. Nejsou totiž výjimkou případy, kdy si lidé domácí palírnu špatně sestavili, nebo pálili v malé místnosti, v níž se nahromadily výpary. Pak nastal výbuch a majitel skončil s popáleninami v nemocnici. "Líh je hořlavina první třídy. Takové riziko je proto velmi vysoké," upozorňuje uherskohradišťský policejní mluvčí Jaroslav Krejčíř. Právě na Uherskohradišťsku také policisté zaznamenali případy, kdy se lidé navíc otrávili ze špatně vypálené slivovice. Před dvěma lety tak skončil s těžkou otravou alkoholem v nemocnici čtyřiapadesátiletý muž z Bílovic. Krátce předtím vypil podomácku vypálenou slivovici, kterou dostal od známého. Otravě alkoholem nakonec podlehl.
(maž)
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 24. 6. 2026 (25.06.2026)
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



