Na výstavě čepovali Muzejní ležák
29.01.2000 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 29.1.2000
Na výstavě čepovali Muzejní ležák
České Budějovice - První várku Muzejního ležáku ochutnávali včera návštěvníci výstavy Vzhůru do hospody aneb Pivovarnictví a hostince v proměnách času v českobudějovickém Jihočeském muzeu. "Muzejní ležák má šestnáct procent a na rozdíl od jiných srovnatelných piv není filtrovaný ani pasterizovaný," uvedl historik muzea Jiří Petráš s tím, že muzejní pivo vaří sládek podle dochovaných známých dobových receptur tak, jak se vařilo pivo v domácnostech a malých varnách do 19. století. "Je chuťově trochu jiné - nasládlé a nevybouřené jako mladé víno, ale není to špatné," podotkl návštěvník výstavy Miloš Šimíček.
(mls)
Další články v kategorii
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



