Mistr výčepních je z Kutné Hory
28.01.2000 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 28.1.2000
Mistr výcepních je z Kutné Hory
Krušovice - Mistrem výcepních stredoceského a východoceského regionu byl vcera v krušovickém pivovaru po tríhodinovém maratonu korunován Josef Štípek z kutnohorského hotelu Anna. Spolecne s dalšími devíti soutežícími tak postupuje do oblastního kola souteže o Krále výcepních Ceské republiky, to se koná zacátkem února v Plzni. Odtud pak vede cesta do brnenského finále souteže. "V lonském rocníku jsem skoncil v regionálním kole na druhém míste, letos jsem prijel s touhou vyhrát," sveril se Štípek. Predseda poroty Antonín Kratochvíle dovednosti všech dvaadvaceti soutežících výcepních, jejichž úkolem bylo nacepovat pekné pivo s dobrou mírou a penou, ocenil. "Po celou dobu souteže nebylo natoceno špatné pivo," rekl.
(jum)
Další články v kategorii
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



