Rybáři kontrolují kyslík
04.01.2000 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 4.1.2000
Rybári kontrolují kyslík
Hluboká nad Vltavou - Teplotu vody a správné množství kyslíku v chovných nádržích musí v zimních mesících pravidelne kontrolovat zamestnanci Rybníkárství Hluboká. Hospodári spolecnosti mají v techto dnech jedinou starost: Aby byl zimní spánek ryb klidný a co nejméne rušený výkyvy pocasí. K základnímu provzdušnení vody pod zamrzlou hladinou slouží takzvané areátory - povrchové rozmrazovace ledu, které jihoceští chovatelé ryb nasadili na rybníky už pocátkem prosince, to znamená s prvními mrazy letošní zimní sezony. "Pro ryby je ted ideální teplota u dna ctyri stupne nad nulou. Blíž k hladine je voda studenejší," vysvetlil baštýr dvacetihektarového rybníka Mlýnský u Cejkovic Jan Porhansl.
(tš)
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne – 23.6. 2026 (24.06.2026)
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



