Kvóty na mléko se povinně v Unii uplatní do roku 2008
22.12.1999 | Zemské noviny
ZN 22.12.1999
Kvóty na mléko se povinne v Unii uplatní do roku 2008
Vetrný Jeníkov - Konecná bilance letošního zemedelského roku prináší oboru ztrátu tri miliardy korun a propad tržeb deset miliard korun. Na porade clenu Svazu zemedelských družstev a spolecností to vcera zaznelo ve Vetrném Jeníkove. Tam se zemedelci vyjadrovali ke kvótám na mléko a proplácení vratky spotrební dane u zelené nafty. Ta se totiž bude vypocítávat podle jednotlivých produkcních pásem pudy a plodiny, na jejíž produkci se pohonné hmoty spotrebují. V podhurí budou zemedelci kráceni. Pokud jde o kvóty na mléko, je to nástroj Evropské unie, který je v clenských zemích uplatnován až do roku 2008. S jejich zavedením souvisí minimální cena za litr mléka 7,50 korun a kompenzace ztráty z omezení produkce mléka, 30 haléru od státu na každý litr mléka. Tím bude rocní produkcní kvóta 2,35 miliardy litru mléka.
(egi)
Další články v kategorii
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



