Cheb chce zpět lesy
20.12.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 20.12.1999
Cheb chce zpet lesy
Cheb - Mesto Cheb hodlá získat zhruba 570 hektaru lesa, který je jeho historickým majetkem. Pozemky chce ovládnout prevodem od Lesu Ceské republiky Hradec Králové, které je nyní radu let spravují. Cheb predpokládá, že lesy bude spravovat spolecnost Lesio, která již mestu obhospodaruje témer 1000 hektaru porostu a každorocne do mestského rozpoctu odvádí kolem milionu korun. Radnice presto zvažuje vypsat na správu nových pozemku výberové rízení. Ackoliv mesto míní, že získat historický majetek do své správy nebude problém, není to jednoznacné. Napríklad Loket na Sokolovsku se o své pozemky soudil s Lesy CR sedm let a prestože soud vyhrál, polesí musel obsadit násilím, protože mu jej státní podnik nehodlal predat. "Jedná se o to, zda katastrální úrad zapíše pozemky, které Cheb vlastní, do mestského majetku. Prislíbil to na základe geodetického zamerení, kterým se nyní zabývá," rekl agenture CTK tajemník chebské radnice Vladimír Havlícek.
(zcr)
Další články v kategorii
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



