Soutěž ovládli místní houbaři
20.12.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 20.12.1999
Soutež ovládli místní houbari
Horovice - Opet zcela v režii clenu mykologického kroužku z Horovic byla sobotní regionální soutež v nakládání hub. Krome toho, že soutež porádali, získali i vetšinu z prvních trí míst v obou kategoriích. Klání se s 30 vzorky zúcastnilo pet houbaru z Horovic, Prahy a Strašic. Vítezové postupují do celorepublikového finále, které se koná v Horovicích 15. a 16. ledna. "Loni bylo osm soutežících. Letošní slabší úcast je dána predevším tím, že rostlo málo hub. Bylo sucho," rekla Václavka Záletová z mykologického kroužku v Horovicích. Ta zvítezila ve druhé kategorii, v níž porota hodnotila naložené netradicní houby. Její penízovka máselná nemela konkurenci. V první kategorii, kterou tvorily smesi hub nebo jednoho druhu v cirém nálevu, kraloval ctyrnásobný mistr republiky v nakládání hub Oldrich Jindrich s ryzcem pravým.
(hul)
Další články v kategorii
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



