Na Vysočině bylo obnoveno či vybudováno třicet rybníků
17.12.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 17.12.1999
Na Vysocine bylo obnoveno ci vybudováno tricet rybníku
Havlíckuv Brod - Na území Ceskomoravské vrchoviny bylo v tomto roce obnoveno nebo vybudováno více než tricet rybníku o celkové rozloze do jednoho hektaru. "Z Programu revitalizace rícních systému na ne právnickým i fyzickým osobám prispel resort životního prostredí zhruba 53 miliony korun," rekl Václav Hlavác z havlíckobrodské Agentury ochrany prírody a krajiny (AOPK). Ministerstvo se tak snaží napravit dusledky nevhodných zásahu do krajiny v uplynulých desetiletích. "Dotace se však neposkytuje na rybníky urcené k intenzívnímu chovu ryb," upozornil Hlavác. "Pri stavbe lze používat pouze prírodní materiály a na vodní plochu by mela navazovat zóna s mokradem a vhodnou výsadbou." Výše príspevku je sto, osmdesát a sedmdesát procent nákladu. V zemi prijímá žádosti devet stredisek AOPK.
(CTK)
Další články v kategorii
- Ve špaldové Pernerce byla třetina obyčejné mouky. Firma musí platit, rozhodl soud (23.06.2026)
- Lesy má sledovat „Velký bratr“. Drony, AI a senzory jim mohou dát šanci proti změně klimatu (23.06.2026)
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)

Tweet



