Škodí výrobce Dobré vody svému okolí?
13.12.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 13.12.1999
Škodí výrobce Dobré vody svému okolí?
HORKÝ TELEFON
Obyvatelé obcí v okolí Byňova na Novohradsku, kde sídlí výrobce Dobré vody - firma HBSW, si stěžují na to, že jim vysychají studny. Viní z toho právě firmu HBSW, která čerpá vodu z podzemních vrtů. Například v Petříkově je už polovina studní téměř bez vody, přitom lidé jsou na vodě z vlastních zdrojů závislí, protože obec dosud nemá vybudovaný vodovodní řad. Nyní se firma chystá rozšířit sklady, a tím de facto zvýšit výrobu balené stolní vody. Lidé z okolních vesnic se ale obávají, že postupné vysychání studní tak v dohledné době postihne i vzdálenější obce. Myslíte si, že by mohla firma HBSW pod tlakem veřejnosti od svého záměru ustoupit? Neměla by obcím finančně přispět na vybudování vodovodních řadů tak, jako přispěla lidem v Byňově na pořízení náhradních zdrojů vody? Své názory můžete zavolat v pátek 17. prosince od 12.30 do 14 hodin redaktorce Pavle Kuchtové na číslo 038/7745212. Nejzajímavější podněty otiskneme v sobotním vydání.
Další články v kategorii
- Hasiči loni hasili o 143 víc požárů v zemědělství, škody vzrostly na 354 mil. Kč (23.06.2026)
- Nepodceňujte vliv extrémních teplot (23.06.2026)
- Máslo za pět korun. Řetězce v Polsku válčí o zákazníka, výrobci se zlobí (23.06.2026)
- ČSÚ: Plzeňský kraj má mezi kraji 2. nejvyšší podíl lesů, nové výsadby se snížily (23.06.2026)
- Island po dvouleté pauze navzdory protestům obnovil lov velryb (23.06.2026)

Tweet



