Vinařská firma postaví výrobní halu
07.12.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 7.12.1999
Vinařská firma postaví výrobní halu
Obří tank určený ke kvašení při výrobě sektu obsluhuje v areálu firmy Bohemia Sekt ve Starém Plzenci technik Václav Osička. "Na začátku příštího roku postavíme novou výrobní halu, kam umístníme osm nových kvasných tanků - ty budou mít největší kapacitu v republice," řekl generální ředitel firmy Josef Vozdecký. "Potřebujeme zvýšit kvasnou kapacitu pro výrobu sektu," vysvětlil ředitel. V nové hale zprovozní firma špičkovou technologii. "Moderní postupy nám umožní dosáhnout při výrobě sektu parametrů, jež vyžaduje trh v západní Evropě. Přestože díky chystané investici firma zvýší výrobu sektu, noví lidé práci v podniku zřejmě nenajdou. "Provoz je značně automatizovaný, takže nejsme nuceni přijímat," sdělil Vozdecký.
FOTO: MAFA - JIŘÍ BERGER
(nov)

Tweet



