Špidla: Jako člen EU získáme dynamiku, vzestup a dotace
06.12.1999 | Právo
Právo 6.12.1999
Špidla: Jako clen EU získáme dynamiku, vzestup a dotace
PRAHA (hck) - Na vstupu do Evropské unie (EU) nebude Ceská republika tratit, naopak získá dynamiku a vzestup. Prohlásil to v nedelní Sedmicce TV Nova ministr práce a sociálních vecí Vladimír Špidla.
"Je zrejmé, že žádná z chudých zemí, která do EU vstoupila, na tom netratila. U všech velmi rychle došlo k vzestupu životní úrovne a proste se v nich žije lépe než pred tím," uvedl ministr. Dodal, že CR bude "v první fázi príjemcem evropské pomoci, protože Evropa je založena na rovnováze. A ona ví, že príliš silné sociální rozdíly mezi jednotlivými zememi by mohly narušit ten projekt jako celek. Takže my získáme dynamiku a vzestup. Ty dotace budou velké", konstatoval Špidla.
Predseda Ceskomoravské konfederace odborových svazu Richard Falbr, k výši zmínených dotací rekl: "Odhaduje se, že na každého Cecha to bude 100 tisíc korun, co Evropa do nás investuje."

Tweet



