Fencl: Zemědělství bude mít více zdrojů
26.11.1999 | Zemědělec
Agrární noviny (Agroweb) 26.11.1999
Fencl: Zemědělství bude mít více zdrojů
Uzavírat nůžky mezi objemem zdrojů, se kterými pracuje EU a ČR, je podle názoru ministra zemědělství Jana Fencla řešení, jak dostat české zemědělství z krize. Uvedl to v průběhu republikové konference Svazu zemědělských družstev a společností ve Žďáru nad Sázavou.
"Pokud bude přijat zákon o stáním rozpočtu, lze počítat s tím, že v roce 2000 bude v kapitole přímých dotací k dispozici 2, 655 miliardy korun (letos 1,849 mld. Kč), že v garančním fondu bude k dispozici 2,3 miliardy korun (o miliardu méně než v letošním roce) a v dotacích na posílení příjmů zemědělských výrobců, tedy v mimoprodukčních funkcích 3,712 miliardy korun proti 4,370 miliardám v letošním roce.
V okamžiku ale, kdy k tomu připočteme zdroje, které jsou k dispozici v SFTR (o 51 milionů korun více než v letošním roce), kdy připočteme efekt z novely spotřebních daní v oblasti výroby MEŘO ve výši 800 milionů korun a efekt ze zelené nafty ve výši 1,9 miliardy korun, pak pokud tyto návrhy projdou, budou mít v roce 2000 zemědělci k dispozici o 2,7 miliardy korun více než letos," řekl Fencl.

Tweet



