Na Silvestra se bude pít z plastu
25.11.1999 | Zemské noviny
ZN 25.11.1999
Na Silvestra se bude pít z plastu
Praha - Silvestrovské oslavy v centru města Sdružení pro obnovu a rozvoj řemeslných tradic, které je pořádá, soustředí na Staroměstské a Václavské náměstí. V programu, který na Václavském náměstí začne v 18 a u Staroměstské radnice v 16 hodin, se vystřídají umělci, jejichž jména zatím sdružení tají. Součástí vítání nového roku se stane také jarmareční scéna na Havelském tržišti s rožněním vola, staročeská zabíjačka před Stavovským divadlem, průvod pouličních herců a ohňostroj. »V centru se při oslavách bude prodávat zvlášť pro tuto příležitost vyrobený sekt v půllitrových plastových lahvích,« uvedl předseda sdružení Milan Šmerda. Centrum města bude uzavřeno především pro dodávkové a nákladní automobily. Policie však nechce zatím zveřejnit počet mužů, které vyšle do ulic metropole o silvestrovské noci. Loni jich bylo sto šedesát.
(bar)

Tweet



