Slazené nesvědčí zubům
22.11.1999 | Zemské noviny
ZN 22.11.1999
Slazené nesvědčí zubům
Vsetín - Slazené mléko není podle stomatologů pro děti vhodné. »Sacharóza ze sladkostí ulpívá na zubech a podporuje vznik kazů. Ve školách by mělo dostat přednost mléko neslazené,« míní zubní lékař Karel Vašků ze Vsetína. Stomatologové varují, že v posledních deseti letech se prudce zhoršil stav dětského chrupu. Mnozí rodiče zanedbávají preventivní zubní prohlídky, k nimž by měli své potomky vodit dvakrát za rok. Děti navíc pod vlivem reklamy konzumují více sladkostí. »Problémem začíná být také otylost. I proto slazené mléko nedoporučuji,« říká zubní lékař Vašků.
(rs)

Tweet



