Zemědělci vrátí dotaci
17.11.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 17.11.1999
Zemedelci vrátí dotaci
Louny - Dva soukromí zemedelci z lounského okresu budou muset vrátit státní zemedelskou podporu, kterou dostali v letošním roce. Územní odbor ministerstva zemedelství totiž nyní dusledne kontroluje, zda mají družstva a rolníci, kterí dotaci plošne dostali, splneny veškeré pohledávky vuci státu a zda jim byla dotace pridelena oprávnene. "To se týká i nezaplacených pokut, které dostali nekterí zemedelci od referátu životního prostredí Okresního úradu v Lounech. Jak jsme zjistili, z devíti soukromých zemedelcu, kterí státu na pokutách dluží, dostali dva dotaci, aniž by pokutu za znecištení životního prostredí zaplatili," uvedl vcera reditel Územního odboru ministerstva zemedelství v Lounech Jirí Runza. Odbor toto zjištení nyní podstupuje komisi na ministerstvu zemedelství, která kauzy posoudí a rozhodne, jak budou tito zemedelci postiženi. "S nejvetší pravdepodobností budou muset státní podporu vrátit i s úroky," dodal Runza.
(pam)

Tweet



