Od počátku roku se z ČR vyvezlo asi čtvrt milionu tun řepky
12.11.1999 | Zemědělec
Agrární noviny (Agroweb) 12.11.1999
Od pocátku roku se z CR vyvezlo asi ctvrt milionu tun repky
Celkový letošní objem exportu repky cinil k 5. listopadu 257 175 tun. Vyplývá to z informací, které Agrárním novinám poskytlo tiskové oddelení Ministerstva zemedelství CR (MZe). Z tohoto objemu smerovalo nejvíce repky do Nemecka (209 402 tun), Slovenska (bez vývozních licencí - 33 365 tun), Rakouska (11 378 tun), Francie (3 007 tun) a Itálie (23 tun).
Pro letošní rok byly pritom vydány vývozní licence v objemu 634 000 tun.
Od príštího roku by mel být podle MZe obchod s repkovými semeny liberalizován, cili exportéri nebudou muset o licence žádat.

Tweet



