Ovce jsou lepší než sekačka, tvrdí šéf ochranářů z Pálavy
02.11.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 2.11.1999
Ovce jsou lepší než sekacka, tvrdí šéf ochranáru z Pálavy
Mikulov - Použít místo sekacky na trávu ovce? Proc ne, rekli si ochranári na Pálave a sehnali stádo asi padesáti ovcí. To nekolik týdnu spásalo asi hektarovou plochu v rezervaci Slanisko u Nesytu. "Je to dobrá vec," tvrdí šéf Správy chránené krajinné oblasti Pálava Jirí Matuška. "Druhou sec, kterou bychom jinak meli delat, chceme nahradit pasením. Proto jsme tam asi na pet týdnu dali stádo ovcí a nekolik koz. Spasou nám vegetaci, a navíc se pasením trošku poruší puda. Chránené slanomilné kytky tak budou moci lépe vyklícit. Pasení je prirozenejší, než trávu kosit, a je to stejne drahé," rekl Matuška.
(jc)

Tweet



