Znárodněný pivovar bude patřit státu dál
04.11.1999 | Mladá fronta Dnes
MF Dnes 4.11.1999
Znárodnený pivovar bude patrit státu dál
krátce z regionu
Pelhrimov - Okresní soud v Pelhrimove zamítl návrh zástupcu zdejšího Právovárecného meštanstva, aby prohlásil za neplatné znárodnení pivovaru pocátkem padesátých let. Podle predsedkyne senátu Jitky Papežové bylo nekdejší Právovárecné meštanstvo právnickou osobou, zatímco nyní jeho clenové vystupovali u soudu jako fyzické osoby. V soucasnosti patrí pelhrimovský pivovar státnímu podniku Jihoceské pivovary. Jeho zástupce Ladislav Dusil se domnívá, že nekdejší znárodnovací vyhlášky jsou plne v souladu s dekrety a zákonnými normami, které zustaly soucástí našeho právního rádu.
(íí)
Další články v kategorii
- Není to náhrada piva. Výrobci lákají zákazníky na chmelovou vodu (22.06.2026)
- Královéhradecký kraj chystá dotace na vyšetření moru včelího plodu (22.06.2026)
- Mapa hub láká na i víkend. Pozor ale na ty červivé, je to hmyzí koktejl (22.06.2026)
- Za kopeček i osm dolarů. Zmrzlina se v USA stává stále dražší pochoutkou (22.06.2026)

Tweet



