Středočeští zemědělci loni sklidili méně obilí, sklizeň jablek klesla o 76 pct
28.02.2025 | ČTK
Středočeští zemědělci loni sklidili meziročně téměř o osm procent méně obilí, zhruba 1,5 milionu tun. Zásadní pokles zaznamenali stejně jako ve zbytku ČR ovocnáři, z 2,5 milionu jabloní loni sklidili 7200 tun jablek, což představovalo meziroční pokles úrody o 76 procent.Zpráva byla upravena na základě obchodních podmínek ČTK, uplné znění získáte na obchodni@mail.ctk.cz
Copyright (2003) The Associated Press (AP) - všechna práva vyhrazena. Materiály agentury AP nesmí být dále publikovány, vysílány, přepisovány nebo redistribuovány.
Další články v kategorii
- Souhrn událostí uplynulého dne 24. 6. 2026 (25.06.2026)
- VÚLHM: Pro vyšší využití dubu letního a zimního je důležité rozlišování jejich sazenic již v lesních školkách (24.06.2026)
- Tisíce kubíků vody zůstávají v křivoklátské krajině díky obnoveným nádržím (24.06.2026)
- Ptáci mluví s vejci a varují embrya před vlnami veder (24.06.2026)
- Veterinář Dušan Usvald: Přál bych si, aby bylo více veterinářů pro hospodářská zvířata (24.06.2026)

Tweet



