V soutěži středních veterinárních škol počtvrté uspěli středoškoláci z Kroměříže
25.10.2024 | SVS ČR
Vítězem letošního ročníku vědomostní a dovednostní soutěže středních odborných škol s veterinárním zaměřením „Pohár ústředního ředitele SVS“ se stali studenti Tauferovy střední odborné školy veterinární v Kroměříži. Obhájili tak svoje vítezství z předchozích tří ročníků. Soutěž se letos konala již posedmnácté a zúčastnily se jí týmy osmi středních odborných škol z České republiky a jedna slovenská škola. Vítězný tým tradičně převzal ocenění z rukou ústředního ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda.
Na druhém místě se umístili studenti ze Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse z Děčína. Třetí příčku obsadil tým Střední odborné školy veterinární, mechanizační a zahradnické z Českých Budějovic. Kromě vyhodnocení soutěže družstev hodnotící komise vyhlásila i zvláštní cenu poroty pro jednotlivce. V letošním ročníku soutěže tuto cenu získala studentka Aneta Koupá ze Střední školy zahradnické a zemědělské Antonína Emanuela Komerse, Děčín-Libverda.
Soutěž se uskutečnila od 20. do 23. října 2024 ve Školicím středisku Státního veterinárního ústavu Praha v Lysolajích. Čtyřčlenná družstva studentů se postupně utkala ve čtyřech soutěžních disciplínách – prezentaci v českém a anglickém jazyce na téma „Kraj, město a škola, kde studuji“; písemném testu veterinárních znalostí; praktické části v laboratořích a závěrečné prezentaci na téma „Mé budoucí odborné zaměření a mé dosavadní veterinární vzdělání v praxi“.
Soutěžící hodnotila pětičlenná odborná porota složená ze zástupců Veterinární univerzity Brno (VETUNI), SVS a Státního veterinárního ústavu Praha. Porotě předsedala děkanka Fakulty veterinární hygieny a ekologie VETUNI Šárka Bursová. Všichni soutěžící podali velice dobré výkony a celá soutěž byla velmi vyrovnaná a ve finále rozhodovaly rozdíly jednotek bodů. Do týmu jsou vybíráni nejlepší studenti jednotlivých škol.
„Každý rok nám soutěž středních veterinárních škol naznačuje směřování veterinárního oboru. Jsem rád, že velmi kvalitní výkony studentů potvrzují, že budoucnost našeho oboru přejde do dobrých rukou. Vítězům je na místě pogratulovat a ostatním poděkovat za odvedenou práci v rámci soutěže,“ uvedl ústřední ředitel SVS Zbyněk Semerád.
Petr Vorlíček
tiskový mluvčí SVS
Další články v kategorii
- Od srpna 2026 začnou platit první klíčové povinnosti PPWR. Jste připraveni? (26.06.2026)
- Jihlava nechá prověřit možné zdroje podzemní vody ve třech lokalitách (26.06.2026)
- Lokální hovězí ve veřejném stravování: šance či utopie? (26.06.2026)
- Vláda projedná vyšší dotace pro včelaře kvůli zdražování včelařského vybavení (26.06.2026)
- Vinařství Ludwig podalo ústavní stížnost, chce zvrátit rozhodnutí SZPI (26.06.2026)
- České lesy letos trápí dlouhodobé sucho, někde stromy ani nepřirůstají (26.06.2026)
- Změna v supermarketech v Česku: Obchody zavádí letní režim, mění otevírací dobu (26.06.2026)
- Prazdroj se ptá lidí, co pro ně znamená jít „na jedno“ a na festivalech nabídne alkotestery (26.06.2026)
- Získají podniky s více než 250 zaměstnanci většinu dotací na zpracování zemědělských produktů? (26.06.2026)
- Doporučení pro chovatele zvířat spojená s horkým počasím (26.06.2026)

Tweet



